Bloglarımız

7.6.2024

Portföy Yayınlama İmkanı Sunan 5 Emlak Sitesi

Yurtiçi ve yurtdışında ilanlarınızı kolayca paylaşmanızı sağlayacak emlak siteleri ve ipuçları blog yazımızda!

26.4.2024

Emlak Ofisleri için CRM Kullanmanın 7 Avantajı

Emlak sektöründe müşteri yönetimi ve iş takibini kolaylaştıran ve esnek hale getiren CRM yazılımı nedir, emlak ofisleri için CRM kullanmanın avantajları nelerdir? Emlak ofislerinin neden CRM uygulaması kullanması gerektiğini gösteren tüm detayları blog yazımızda bulabilirsiniz!

29.3.2024

Gayrimenkul Sektöründe Portföy Oluşturma Teknikleri

Bu yazımızda, gayrimenkul sektöründe portföy oluşturma teknikleri ve ipuçlarını inceleyeceğiz. Başarılı bir portföyün temellerini atmaya odaklanacağız. Öncelikle, gayrimenkul portföyü nedir, gayrimenkul portföyü nasıl oluşturulur detaylı açıklayalım.

21.3.2024

Emlak Sektöründe Referral Marketing ve Collaboration Marketing

Referral Marketing ve Collaboration Marketing de faydalanılması en muhtemel olan gayrimenkul pazarlama araçlarındandır. Kullanılması oldukça önemli olan bu iki kavram zaman zaman karıştırılmaktadır. Referral ve Collaboration, bir gayrimenkul danışmanı veya broker için doğru anlaşılması ve her zaman etkin şekilde uygulanması gereken pazarlama teknikleridir.

12.3.2024

Gayrimenkul Pazarlamasında Sosyal Medyadan Faydalanmak İçin 8 İpucu

Emlak pazarlama çalışmalarında sosyal medyanın faydaları nelerdir, gayrimenkul pazarlamasında sosyal medya nasıl kullanılır? Merak ettiğiniz tüm detayları blog yazımızda bulabilirsiniz.

29.2.2024

Bir Emlak Sitesi için SEO Ne Kadar Önemli?

Bir web sitesi için SEO olmazsa olmaz kavramlardan biridir. Peki, emlak sitesi için SEO neden önemli, emlak sitesinde SEO nasıl yapılır? Birlikte öğrenelim.

22.2.2024

MLS Nedir?

MLS açılımı olan "Multiple Listing Service", Türkçe'de ise “Çoklu Listeleme Hizmeti” veya "Mülk Listeleme Servisi" olarak da adlandırılabilir. Özellikle Amerika başta olmak üzere yurtdışında lisanslı emlak broker ve danışmanların yaygın olarak kullandığı bir platform türüdür.

15.5.2022

Daha İyi Bir Emlak Ofisi Web Sitesi İçin 6 İpucu

Potansiyel müşterilerinizin, sunduğunuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ziyaret edeceği ilk yer web sitenizdir. Yapılan uluslararası araştırmalara göre, ziyaretçiler web sitelerinde 15 saniye veya daha az zaman harcamakta, bu da dikkat çekmek için çok fazla zamanınız olmadığını gösteriyor. "Nasıl daha iyi bir emlak ofisi web sitesi hazırlarız?" konusunda sizin için ipuçları hazırladık.

16.3.2022

Emlak Danışmanlarının Neden Web Sitesi Olmalı?

Günümüzde hemen hemen her sektör, internet ortamında giriş yapmakta ve dijital mecralar sayesinde kendisini tanıtmaya çalışmaktadır. Özellikle pandemi ve benzer problemlerinin ardından insanların bir şeyler satın almak ya da bir şeyler öğrenmek için tercih ettikleri ilk adres web siteleri olmaktadır. Bu sebeple her sektörün var olduğu gibi emlakçılık sektörü içerisinde hizmet vermekte olan emlak ofislerinin de web sitelerinin olması gerekir. Web siteleri emlak danışmanları için birçok imkan ve fayda sağlar. İşte emlak danışmanlarının neden web sitesi olmalı? Sorusunun cevapları;

16.8.2021

EMLAK PROFESYONELLERİNE TAM KAPANMA DÖNEMİNDE ÖNEMLİ TAVSİYELER

Gayrimenkul profesyonelleri olarak tapu dairelerinin bile kapalı olduğu, evimize kapandığımız ve daha ne kadar süreceğini kestiremediğimiz günlerdeyiz. Bu dönem için siz sektör profesyonellerine önemli tavsiyelerimiz var. Bu dönemi verimli geçirmek için bazı tavsiyelerimizi aşağıda sıraladık.

29.3.2021

Koronavirüslü Günleri Dijital Dönüşüm Fırsatı Olarak Kullanmak

Bugünlerde yapacağınız değişim çabası, virüs kaynaklı duran piyasada, hemen yarın ofisinize müşteri taşımayacaktır. Ancak bu dönüşüm, yakın gelecekte nasıl "daha etkili çalışarak" kazanacağınızı belirleyecektir.

22.3.2021

Emlak Ofisleri İçin 12 Adımda Dijital Pazarlama

Emlak Danışmanları bu dönemi öğrenerek, gelişerek ve dönüşerek avantaja çevirmeli. Emlakta Dijital Pazarlama'ya hemen başlamak isteyen Gayrimenkul Profesyonelleri için hızlı yol haritası

15.3.2021

Emlak Danışmanlarının Kullanabileceği 5 Teknolojik Araç

Dijitalleşen Emlak Danışmanlarına yönelik olarak kullanabileceğiniz pek çok teknolojik araç bulunmakta. Dijital Pazarlama uzmanlarının önerileriyle...

11.2.2021

Banka Gayrimenkulleri RE-OS.com'da

Sadece ‘ekspertiz raporlu’ gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan, Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, geliştirdiği bulut tabanlı emlak yönetim programıyla gayrimenkul profesyonellerinin hayatını kolaylaştıran RE-OS.com ile işbirliğine gitti. Sektörün bilinir iki proptech markası, emlak danışmanlarının satış imkânlarını artırmak üzere güçlerini birleştirdi.

28.1.2021

Işıkören Akademi, Evden Söyleşiler 7

30 Ocak Cumartesi 16:00'da, Kolektif House'dan Ozan Yaşar ile birlikte, Hilmi Işıkören ve Belgin Benek'in konuğu olacağız.

16.11.2020

Emlak danışmanlarına kazandıracak teknolojik işbirliği

Sadece 'ekspertiz raporlu' gayrimenkulleri alıcılarla buluşturan, Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com, geliştirdiği bulut tabanlı emlak yönetim programıyla gayrimenkul profesyonellerinin hayatını kolaylaştıran RE-OS.com ile işbirliğine gitti. Sektörün bilinir iki proptech markası, emlak danışmanlarının satış imkânlarını artırmak üzere güçlerini birleştirdi.

14.10.2020

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği Revize Edildi

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmî Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi. Aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/10/20201014-1.htm RE-OS.com Emlak Yönetim Sistemi

27.5.2020

Emlak Ofisleri için Covid 19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

Emlakçılar ve Gayrimenkul Danışmanlık Ofislerinde Alınması Gereken Önlemler

18.4.2020

#EvdeKal Döneminde Her Gayrimenkul Danışmanın Yapması Gereken 5 Tavsiye

Mecburen evde kaldığımız bugünlerde, yapacak çok daha önemli konular yoksa, gelecek için hazırlanarak gücünüzü ve motivasyonunuzu arttırın.

6.4.2020

Online Görüşme İçin Zoom Kurulumu Nasıl Yapılır?

Uzaktan Eğitim, Online Seminer gibi konular hakkında çözüm getiren Zoom kurulumu hakkında bilgi veriyoruz.

3.4.2020

Görüntülü Görüşme İçin Skype Kurulumu Nasıl Yapılır?

Online video görüşmelere daha çok ihtiyaç duyduğumuz son dönemde Skype kurulumu hakkında bilgi veriyoruz.

20.3.2020

Mükemmel Bir Gayrimenkul (Emlak) Web Sitesi İçin 6 İpucu

Gayrimenkul danışmanlarının daha iyi temsil ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşabilmek için yapması gerekenlerden biri, mutlaka kendilerine ait bir emlak web sitesinin olmasıdır.

20.2.2020

Emlak Vergisi Nedir ve Nasıl Ödenir ?

Emlak Vergisi Nedir ? Emlak vergisi , tapu kayıtlarında geçen, kendi adınıza ait olan konut , arsa , arazi ve bina gibi taşınmaz mal varlıklarından alınan vergiye emlak vergisi denir. Emlak vergisi, h...

3.2.2020

Emlak Danışmanları İçin 10 Harika Telefon Görüşmesi Taktiği

Başarılı telefon görüşmeleri için emlak danışmanlarının dikkat etmesi gereken noktalar

7.1.2020

2020’de Emlakçılar İçin 5 Pazarlama Taktiği

Gayrimenkul Danışmanlığı sektöründe, çevrenizdeki potansiyel müşterilerle iyi ilişkiler kurmak ve ikna edip satışı gerçekleştirmek son derece önemlidir. Bu noktada emlak danışmanlarının birer etkileme sanatı ustası olmaları gerektiğini belirtmekte fayda var.

16.6.2019

Emlakçılık Sertfikası Nedir, Ne İşe Yarar?

Emalkçılık sertifikası nedir, nasıl alınır, almak için gerekli şartlar nelerdir ve ne işimize yarar?

12.6.2019

İskan Belgesi Nedir? Ne Kadar Kısa Sürede Alınır ?

İskan belgesi yapı kullanım izin belgesidir. İskan, ruhsatlı ve eklerine uygun bir şekilde yapılıp tamamlanan inşaatların, tamamlandığına dair belgelerle, yasal olarak yapının kullanım izni verilmesine iskan izni denilir.

12.6.2019

Apartman Yönetmeliği Nedir ?

Apartman Yönetmeliği Nedir? Apartman yönetmeliği, apartmanlarda oturan her bir kişinin uyması gereken kuralların belirtildiği yönetmeliktir. Uyulması gereken kuralların tamamı ve uyulmadığı takdirde y...

7.6.2019

Tapu Masrafları Ne Kadar Tutar?

Tapu masrafı nedir,nasıl hesaplanır?

7.6.2019

İş Yeri Açma Ruhsatı Nasıl Alınır?

İş yeri açma ve çalışma ruhsatı nedir ? Nasıl alınır?

3.6.2019

Emlak Yönetimi ve Sosyal Medya

Emlak sektöründe sosyal medyanın önemi ve etkili sosyal medya kullanım önerileri

3.6.2019

İmar Barışı 'Yapı Kayıt Belgesi' Nedir, Nasıl Alınır ?

Kentsel dönüşümün daha hızlı ve etkin yapılması amacıyla 31 Aralık 2017'den önce inşa edilen yapılar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kuruluşlara 15 Haziran 2019’a kadar yapı kayıt belgesi için başvurmaları gerekmektedir. Yapılan başvuruda gerekli şartların yerine getirilmesi halinde Yapı Kayıt Belgesi verilebilecektir.

2.6.2019

Rezidans Nedir? Rezidansta Yaşamanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Rezidansları otel konforu yaşatan konutlar diyebiliriz. Rezidans'ları normal konutlardaki dairelerden ayıran en temel farklar, hizmet ve güvenliğin üst düzeyde olmasıdır.

2.6.2019

Portföy Nedir?

Portföy nedir? Portföy yönetimi nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

30.5.2019

Emlak Ofisi Açmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir ?

Emlak Ofisi Açmak İçin Aranılan Şartlar

29.5.2019

Konut Dokunulmazlığı Nedir ?

Konut dokunulmazlığı, mahkeme kararı olmadan, yetkili kurumlardan izin alınmadan bir konuta girilememesi, arama yapılamaması veya konutun içinde bulunan herhangi bir eşyaya el konulamaması durumuna denir.

22.5.2019

Rayiç Bedel Nedir ? Rayiç Bedel Nasıl Hesaplanır ?

Rayiç bedel, konut alım satımlarında bir taşınmazın piyasa değeridir. Yani bir gayrimenkulün günümüz piyasasındaki alım satım değerine rayiç bedel (pazar değeri) denir. Bir taşınmazın ne değere sahip olduğunu anlamanın matematiksel yolu rayiç bedel hesaplamasıdır.

17.5.2019

Reos Emlak Sistemi CRM ile Müşteri Ağınızı Geliştirin

Firmanızın tüm işlemlerini bir CRM yardımıyla otomasyona çevirmeniz ve müşteri ilişkilerinizi bu CRM üzerinden takip edip yönetmeniz, müşteri ağınızın gelişmesine yardımcı olacak ve bu sayede işiniz büyüyecektir.

14.5.2019

Her Gayrimenkul Danışmanının REOS Emlak CRM Kullanması için 9 Sebep

Bir çok emlak danışmanı, veri tabanları yönetmek için Excel tablolarını veya basit iletişim yöneticilerini (Outlook veya Gmail'deki gibi) kullanıyor. Bu emlakçılar veri tabanlarını sadece müşteri isimleri ve numaraları olarak görürler. Fakat veritabanları müşterilerle olan ilişkileri geliştirmek ve sürdürmekle doğrudan ilişkilidir ve bu sürecin iyi yönetilerek otomatik hale gelmesi, gayrimenkul sektöründe kilit noktalardan biridir. Strateji, yazılım ve sistemler bütününden oluşan CRM bir emlak komisyoncusunun işini her anlamda kolaylaştırır.

11.5.2019

Hisseli Tapu Nedir ? Hisseli Tapu Satışı Nasıl Olur ?

Hisseli tapu, bir taşınmazın birden fazla kişiye ait olması durumunda, taşınmazın kaç sahibinin olduğunu ve sahiplerinin isimlerinin açık bir şekilde belirtildiği tapu türüdür. Hisseli tapuda ortakların sayısının ve isimlerinin belirtilmesine karşın, ortaklardan hangisinin, gayrimenkulün hangi bölümüne sahip olduğu belirtilmez. Bu sebeple hisse sahibi, gayrimenkul üzerinde hangi bölgeye sahip olduğunu hisseli tapu belgesiyle kanıtlayamaz.

10.5.2019

5 Maddede Emlak Danışmanlığı'nın Zorlukları

REOS Emlak Sistemi olarak sizlere, 5 maddede Gayrimenkul Danışmanlığı'nın zorluklarını anlatacağız. Bu zorluklar ile karşılaşmamanız veya karşılaştığınızda kolaylıkla aşabilmeniz için tavsiyeler vereceğiz.

7.5.2019

Nasıl Emlakçı Olunur ?

Gayrimenkul Danışmanlığı sektörüne ilginiz, analitik bir kişiliğiniz, satış becerileriniz ve iyi iletişim yeteneğiniz varsa, kendi emlak girişiminizi açmak sizin için doğru bir yatırım olabilir.

5.12.2016

Başarılı "Bulut tabanlı gayrimenkul" İşi İçin Danışmanlara İpuçları.

Bulut teknolojisinin gayrimenkul sektöründe kullanımı, çalışma yöntemi olarak çok önemli avantajlar sağlayan ve bunun sonucu olarak gayrimenkul işinde önemli kazançların elde edilmesine imkan veren örneklerle doludur. ABD ile ilgili çarpıcı bir örnekten hareketle, ülkemizde benzer metodlarla önemli işler yapılabilir, önemli gelirler kazanılabilir.Emlak ofislerinin ve emlaçıların ihtiyacı olan yazlım. https://www.bulutfon.com/entegrasyonlar/reos-entegrasyonu

12.11.2016

“Gayrimenkul Danışmanı" Teknolojiyle Birlikte Nasıl Daha Fazla Kazanır?

Her alanda olduğu gibi, teknolojinin daha efektif kullanımı, gayrimenkul sektöründe de danışmanların önemli başarılara imza atmasını sağlıyor. Teknolojinin kullanımı, özellikle pazarlama, portföy sunumları, müşteri ve portföy takibi ve portföy müşteri eşleştirmede gayrimenkul danışmanlarına önemli avantajlar sağlıyor ve bu durum emlakçıyı "Çok kazanan gayrimenkul danışmanı" grubuna dahil ediyor.

11.11.2016

“Gayrimenkul Danışmanı" Teknolojiyle Birlikte Nasıl Farklılaşır?

Eski tarz bir “Emlakçı” mı olmak istiyorsunuz, yoksa; teknoloji, pazarlama ve portföy sunumları konusunda fark yaratan eğitimli bir “Gayrimenkul Danışmanı” mı? Eğer ikinci gruptaysanız, sizi maalesef biraz uzun olan bu yazıyı okumaya başlayarak farklılaşmaya davet ediyoruz.

11.10.2016

Günlük Konut Kiralama Eskisi Kadar Rahat Gerçekleşmeyecek

Gerek ülkemizde, gerekse Dünyanın diğer önemli şehirlerinde, çok sık başvurulan kiralama yöntemlerinden olan günlük kiralamalar, güvenlik, "mahalle baskısı", denetim zorluğu gibi nedenlerle giderek zorlaşmaya ve yasalarla kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun