RE-OS MLS: KAZANCINIZI ARTTIRAN PAYLAŞIM SİSTEMİ

"PORTFÖY & TALEP PAYLAŞIM HAVUZU"
TÜRKİYE’DE İLK DEFA RE-OS.com EMLAK SİSTEMİNDE!

reos mls

MLS Nedir?

Özellikle Amerika’da olmak üzere yurtdışında lisanslı emlak broker ve danışmanlarının üye olduğu bir sistemdir. Multiple Listing Service kelimelerinin kısaltmasıdır. Listing kelimesi, yurtdışında emlak danışmanının satmak veya kiralamak üzere piyasaya sunduğu gayrimenkulleri, yani portföyünü ifade eder. Multiple Listing, MLS ise farklı danışmanların portföylerinin, diğer danışmanlara da açık olarak listelendiği bir portföy paylaşım havuzunu ifade etmektedir.


Türkiye özelinde yerelleştirmek açısından değerlendirdiğimizde MLS’i Mülk Listeleme Servisi veya MLS Mülk Lisanslama Servisi olarak da adlandırabilir ve REOS MLS Mülk Listeleme Servisi şeklinde tarif edebiliriz. Diğer yandan söz konusu sistemi, PPS Portföy Paylaşım Sistemi olarak da tarif etmek mümkündür.


MLS, yani Portföy Paylaşım Sistemi içinde, gayrimenkul broker ve danışmanları, kiralık veya satılık gayrimenkuller, konut, ticari, arsa (arazi) kırılımında ve tüm detay bilgileriyle listelenmektedir. Portföyün pazara çıktığı ilk tarih, satış fiyatı, daha önceki alım satımların tarihçe bilgileri, kat planları, fotoğraf ve video, 360 sanal tur vb gibi görselleri, tüm detay bilgileri sistemde yer alır.


Aynı şekilde danışmanların müşterilerinin gayrimenkul arayışları, yani “Talep” bilgileri sistem üzerinde yer almaktadır. Müşterinizin ihtiyaç duyduğu lokasyon, fiyat, büyüklük, niteliklerin, tıpkı bir portföy gibi CRM sisteminde kayıt altına alınıp, havuz sisteminde paylaşım yapılır. Bu sayede sistemde olan tüm sözleşmeli emlak portföyü içinde, uygun kriterdeki gayrimenkuller ile talep bilgilerinin otomatik eşleşmesi sağlanır. Sizin yerine çalışan MLS Asistan’ı, 7/24 portföy ve talepleri inceler, uygun olanları, danışmanlarına haber verir. Kimse, diğer tarafın müşteri bilgilerini göremez. Sadece eşleşen talep ve portföyler hakkında bildirim alır.


reos mobile

Portföy & Talep Havuzu Sistemi

Porföy & Talep Havuzu ile gayrimenkul portföylerinizi ve müşterilerinizin gayrimenkul taleplerini, diğer gayrimenkul profesyonellerinin içinde bulunduğu «Portföy & Talep Havuzu» sistemi içinde paylaşabilirsiniz. Otomatik olarak eşleştirip daha hızlı ve kolay şekilde kazanç elde etmenize yarar.

Bu sistem sayesinde danışmanlar birbirleriyle rakip olmak yerine işbirliği yapabilirler. Birbirlerinin portföyüne müşteri yönlendirebilir veya portföylerine müşteri yönlendirmesi (referral) alırlar. Daha çok işlem yapıp, daha çok kazanma potansiyeli oluşur. Amerika’da başarılı her 100 satışın yarıdan fazlası, danışmanların kendi aralarında yaptıkları işlemler sayesinde sonuçlanmaktadır.

HEMEN BAŞLA
RE-OS Size Gayrimenkul Bulsun